HTI-maisteriohjelma / Tutkimuskeskus Tauchi

Nimi Tehtävä Sähköposti Huone Puh
Evreinov Grigori yliopistotutkija
University Researcher
Grigori.Evreinov@tuni.fi PINNI B2048 050 318 5841
Farooq Ahmed väitöskirjatutkija
Doctoral Researcher
Ahmed.Farooq@tuni.fi PINNI B0109 050 318 5835
Hakulinen Jaakko yliopistotutkija
University Researcher
Jaakko.Hakulinen@tuni.fi PINNI B2003 050 318 7729
Hella Juho tutkija
Researcher
Juho.Hella@tuni.fi 050 318 5845
Hippula Arto yhteyspäällikkö
Industrial Contacts Manager
Arto.Hippula@tuni.fi PINNI B1044 040 846 8024
Huuskonen Pertti erityisasiantuntija
Specialist
Pertti.Huuskonen@tuni.fi PINNI B2027 050 318 7716
Ilves Mirja tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Mirja.Ilves@tuni.fi PINNI B2011 050 318 5848
Isokoski Poika yliopistotutkija
University Researcher
Poika.Isokoski@tuni.fi PINNI B2001 040 190 1718
Istance Howell tutkija
Researcher
Howell.Istance@tuni.fi
Kallioniemi Pekka Väitöskirjatutkija, tutkija
Doctoral Researcher
Pekka.Kallioniemi@tuni.fi PINNI B2022
Kangas Jari yliopistotutkija
University Researcher
Jari.Kangas@tuni.fi
Karhu Jussi tutkimusapulainen
Research Assistant
Jussi.Karhu@tuni.fi
Keskinen Tuuli tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Tuuli.Keskinen@tuni.fi
Koivunen Sami tutkija
Researcher
Sami.Koivunen@tuni.fi PINNI B0114 050 437 7230
Koskinen Olli erityisasiantuntija
Specialist
Olli.Koskinen@tuni.fi
Kuosmanen Julia tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Julia.Kuosmanen@tuni.fi PINNI B2088 050 318 5844
Leisiö Larisa yliopistotutkija
University Researcher
Larisa.Leisio@tuni.fi
Li Zhenxing Väitöskirjatutkija
Doctoral Researcher
Zhenxing.Li@tuni.fi
Linna Juhani tutkija
Researcher
Juhani.Linna@tuni.fi PINNI B2006 040 190 1335
Lylykangas Jani tutkija
Researcher
Jani.Lylykangas@tuni.fi PINNI B2012 050 318 6832
Majaranta Päivi yliopistotutkija
University Researcher
Paivi.Majaranta@tuni.fi PINNI B2020 050 318 5879
Mäkelä Ville väitöskirjatutkija, tutkija
Doctoral Researcher
Ville.Mi.Makela@tuni.fi
Mäki Johanna tutkija
Researcher
Johanna.Maki@tuni.fi
Nukarinen Tomi Väitöskirjatutkija
Doctoral Researcher
Tomi.Nukarinen@tuni.fi PINNI B0112 050 417 4202
Olsson Thomas apulaisprofessori (new social research)
Associate Professor
Thomas.Olsson@tuni.fi PINNI B3024 040 849 0819
Pakkanen Toni tutkija
Researcher
Toni.M.Pakkanen@tuni.fi PINNI B0111 040 190 9669
Raisamo Roope professori, Tauchin tutkimusjohtaja
Professor, Head of TAUCHI Research Center
Roope.Raisamo@tuni.fi PINNI B2004 050 570 2007
Rakkolainen Ismo yliopistotutkija
University Researcher
Ismo.Rakkolainen@tuni.fi PINNI B2025 050 318 5894
Rantala Jussi tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Jussi.E.Rantala@tuni.fi PINNI B0110 050 318 5833
Remizova Vera väitöskirjatutkija
Doctoral Researcher
Vera.Remizova@tuni.fi
Räihä Kari-Jouko professori, emeritus Kari-Jouko.Raiha@tuni.fi
Salminen Katri tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Katri.Salminen@tuni.fi PINNI B0109 050 318 5878
Sharma Sumita väitöskirjatutkija
Doctoral Researcher
Sumita.S.Sharma@tuni.fi
Siirtola Harri tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Harri.Siirtola@tuni.fi PINNI B2010 050 318 5899
Spakov Oleg tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Oleg.Spakov@tuni.fi PINNI B2021 050 318 5872
Surakka Veikko professori (vuorovaikutteinen teknologia)
Professor (interactive technology)
Veikko.Surakka@tuni.fi PINNI B2008-09 040 557 3265
Thankachan Biju tutkija
Researcher
Biju.Thankachan@tuni.fi
Tiitinen Katariina tutkija
Researcher
Katariina.Tiitinen@tuni.fi
Turunen Markku professori (vuorovaikutteinen teknologia)
Professor (interactive technology)
Markku.Turunen@tuni.fi PINNI B2002 040 533 9689
Väätäjä Heli tutkijatohtori
Postdoctoral Researcher
Heli.Vaataja@tuni.fi PINNI B2038-39 050 437 7007