HENKILÖSTÖ

Tutkimusryhmän johtajat

Kalle Kähkönen

  • Professori, rakennustuotanto ja talous
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358401981270
  • kalle.kahkonen@tuni.fi

Arto Saari

  • Professori, rakennustuotannon ohjaus
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358503016026
  • arto.saari@tuni.fi

Tutkimusryhmä

Jukka Pekkanen

  • Industry Professor
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358505276966
  • jukka.pekkanen@tuni.fi

Ari Ahonen

  • Industry Professor
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358400618300
  • ari.ahonen@tuni.fi

Stephen Fox

  • Dosentti
  • VTT Technical Research Centre of Finland
  • Tampereen yliopisto
  • Stephen.Fox@vtt.fi

Juhani Heljo

  • Projektipäällikkö
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358405442830
  • juhani.heljo@tuni.fi

Tuomo Joensuu

Juha-Matti Junnonen

Kimmo Keskiniva

Lauri Koskela

Hannu Koski

  • Yliopisto-opettaja
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358504478389
  • hannu.koski@tuni.fi

Antti Kurvinen

  • Tutkijatohtori
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta, ( nyt: Chalmers tekniska högskola, Göteborg, Ruotsi )
  • Tampereen yliopisto
  • +358401981887
  • antti.kurvinen@tuni.fi

Hannu Kupila

  • Yliopisto-opettaja
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358401981291
  • hannu.kupila@tuni.fi

Göran Lindahl

Sina Moradi

  • Väitöskirjatutkija
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • sina.moradi@tuni.fi

Suvi Nenonen

  • Projektipäällikkö
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358505985342
  • suvi.nenonen@tuni.fi

Olli Niemi

Ari Pennanen

Jukka Puhto

  • Tutkijatohtori
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358504767071
  • jukka.puhto@tuni.fi

Jussi Savolainen

Jaakko Sorri

  • Väitöskirjatutkija
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358401981735
  • jaakko.sorri@tuni.fi

Ulrika Uotila

  • Väitöskirjatutkija
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358505355117
  • ulrika.uotila@tuni.fi

Mauri Laasonen

Pertti Lahdenperä

Toni Teittinen

Juha Franssila

Jaakko Kinnunen

  • Projektipäällikkö
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358504377144
  • jaakko.kinnunen@tuni.fi