HENKILÖSTÖ

Tutkimusryhmän johtajat

Kalle Kähkönen

Professori, rakennustuotanto ja talous
  • kalle.kahkonen@tuni.fi
  • +358401981270
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Arto Saari

Professori, rakennustuotannon ohjaus
  • arto.saari@tuni.fi
  • +358503016026
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Tutkimusryhmä

Jukka Pekkanen

Industry Professor
  • jukka.pekkanen@tuni.fi
  • +358505276966
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Ari Ahonen

Industry Professor
  • ari.ahonen@tuni.fi
  • +358400618300
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Stephen Fox

Dosentti
  • Stephen.Fox@vtt.fi
  • Tampereen yliopisto
  • VTT Technical Research Centre of Finland

Juhani Heljo

Projektipäällikkö
  • juhani.heljo@tuni.fi
  • +358405442830
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Tuomo Joensuu

Väitöskirjatutkija
  • tuomo.joensuu@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Juha-Matti Junnonen

Projektipäällikkö
  • juha-matti.junnonen@tuni.fi
  • +358503003106
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Kimmo Keskiniva

Väitöskirjatutkija
  • kimmo.keskiniva@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Lauri Koskela

Dosentti
  • L.Koskela@hud.ac.uk
  • Tampereen yliopisto
  • University of Huddersfield, UK

Hannu Koski

Yliopisto-opettaja
  • hannu.koski@tuni.fi
  • +358504478389
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Antti Kurvinen

Tutkijatohtori
  • antti.kurvinen@tuni.fi
  • +358401981887
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta, ( nyt: Chalmers tekniska högskola, Göteborg, Ruotsi )

Hannu Kupila

Yliopisto-opettaja
  • hannu.kupila@tuni.fi
  • +358401981291
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Göran Lindahl

Dosentti
  • goran.lindahl@chalmers.se
  • +46(0)708851114
  • Tampereen yliopisto
  • Chalmers University, Sweden

Sina Moradi

Väitöskirjatutkija
  • sina.moradi@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Suvi Nenonen

Projektipäällikkö
  • suvi.nenonen@tuni.fi
  • +358505985342
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Olli Niemi

Dosentti
  • olli.t.niemi@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Ari Pennanen

Dosentti
  • ari.pennanen@haahtela.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Haahtela-yhtiöt, Finland

Jukka Puhto

Tutkijatohtori
  • jukka.puhto@tuni.fi
  • +358504767071
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Jussi Savolainen

Yliopisto-opettaja
  • jussi.m.savolainen@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Jaakko Sorri

Väitöskirjatutkija
  • jaakko.sorri@tuni.fi
  • +358401981735
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Ulrika Uotila

Väitöskirjatutkija
  • ulrika.uotila@tuni.fi
  • +358505355117
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Mauri Laasonen

Dosentti
  • mauri.laasonen@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Pertti Lahdenperä

Dosentti
  • pertti.lahdenpera@vtt.fi
  • Tampereen yliopisto
  • VTT Technical Research Centre of Finland

Toni Teittinen

Yliopisto-opettaja
  • toni.teittinen@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Juha Franssila

Projektitutkija
  • juha.franssila@tuni.fi
  • +358505645172
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Jaakko Kinnunen

Projektipäällikkö
  • jaakko.kinnunen@tuni.fi
  • +358504377144
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta