Executive Board

Mari Hatavara

Professor, Suomen kirjallisuus
  • mari.hatavara@tuni.fi
  • +358401901565
  • Tampere University
  • Faculty of Social Sciences

Matti Hyvärinen

Research Director
  • matti.hyvarinen@tuni.fi
  • +358503186093
  • Tampere University
  • Faculty of Social Sciences

Tuomas Harviainen

Associate Professor (tenure track), Informaatiotutkimus ja interaktiivinen media (tietokäytännöt)
  • tuomas.harviainen@tuni.fi
  • +358504377127
  • Tampere University
  • Faculty of Information Technology and Communication Sciences

Piia Jallinoja

Professor, terveyssosiologia
  • piia.jallinoja@tuni.fi
  • +358504377047
  • Tampere University
  • Faculty of Social Sciences
More information

Sari Kivistö

Professor, yleinen kirjallisuustiede
  • sari.kivisto@tuni.fi
  • +358503181246
  • Tampere University
  • Faculty of Social Sciences

Inkeri Koskinen

Senior Research Fellow

Jussi Lahtinen

Grant Holder
More information

Matias Nurminen

Senior Specialist, kestävä kehitys ja innovaatiokulttuuri
  • matias.nurminen@tuni.fi
  • +358503182397
  • Tampere University
  • Innovation Culture development project

Riku Roihankorpi

University Lecturer, teatterin ja draaman tutkimus sekä mediakulttuuri
  • riku.roihankorpi@tuni.fi
  • +358407500366
  • Tampere University
  • Faculty of Information Technology and Communication Sciences

Eero Ropo

Emeritus Professor
  • eero.ropo@tuni.fi
  • +358505679838
  • Tampere University
  • Faculty of Education and Culture

Paula Rossi

University Instructor, hallintotiede

Jari Stenvall

Professor, hallintotiede
  • jari.stenvall@tuni.fi
  • +358408284350
  • Tampere University
  • Faculty of Management and Business

Sanna Turoma

Professor, Venäjän kieli ja kulttuuri (Russian language and culture)
  • sanna.turoma@tuni.fi
  • +358503182601
  • Tampere University
  • Faculty of Information Technology and Communication Sciences

Eliisa Vainikka

Postdoctoral Research Fellow
More information

Samuli Björninen

University Lecturer