Ihmiset

Tutkimuskeskuksen johto

Pauli Kolisoja

professori, maarakenteet
  • pauli.kolisoja@tuni.fi
  • +358405851025
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

TerraGeo

Tim Länsivaara

professori, rakennustekniikka (pohjarakenteet)
  • tim.lansivaara@tuni.fi
  • +358407658085
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Mohammadsadegh Farhadi

väitöskirjatutkija
  • mohammadsadegh.farhadi@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Markus Haikola

tohtorikoulutettava
  • markus.haikola@tuni.fi
  • +358443420072
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Viljami Kanerva

tutkimusapulainen
  • viljami.kanerva@tuni.fi
  • Tampere University
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Mika Knuuti

tohtorikoulutettava
  • mika.knuuti@tuni.fi
  • +358442610080
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
Lisätietoja

Ali Vatanshenas

väitöskirjatutkija
  • ali.vatanshenas@tuni.fi
  • Tampere University
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

TerraRoad

Pirjo Kuula

projektipäällikkö
  • pirjo.kuula@tuni.fi
  • +358408490305
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Minna Leppänen

yliopisto-opettaja
Lisätietoja

Kari Pylkkänen

projektipäällikkö
  • kari.pylkkanen@tuni.fi
  • +358405216454
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Nuutti Vuorimies

projektipäällikkö
  • nuutti.vuorimies@tuni.fi
  • +358407203050
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
Lisätietoja

TerraRail

Heikki Luomala

projektipäällikkö
  • heikki.luomala@tuni.fi
  • +358405521490
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
Lisätietoja

Juha Latvala

väitöskirjatutkija
  • juha.latvala@tuni.fi
  • +358445003585
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Tiia Loponen

väitöskirjatutkija
Lisätietoja

Antti Pelho

projektitutkija
  • antti.pelho@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Marko Peltomäki

tutkimusapulainen
  • marko.peltomaki@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
Lisätietoja

Valtteri Pohja

tutkimusapulainen
  • valtteri.pohja@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
Lisätietoja

Tommi Rantala

väitöskirjatutkija
  • tommi.rantala@tuni.fi
  • +358503015668
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Mikko Sauni

tohtorikoulutettava
  • mikko.sauni@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Riku Varis

väitöskirjatutkija
  • riku.varis@tuni.fi
  • +358503008951
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

TerraDigi

Kalle Vaismaa

Industry Professor, Infrarakentamisen digitalisaatio
  • kalle.vaismaa@tuni.fi
  • +358400567283
  • +358 400 567 283
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
Lisätietoja

Kaisu Laitinen

projektitutkija
  • kaisu.laitinen@tuni.fi
  • +358504782381
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

Maiju Örmä

väitöskirjatutkija
  • maiju.orma@tuni.fi
  • +358504363366
  • Tampereen yliopisto
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta

GEOLA

Tero Porkka

asiantuntija
  • tero.porkka@tuni.fi
  • +358504479155
  • Tampereen yliopisto
  • Laboratoriopalvelut

Antti Akkanen

käyttöinsinööri
  • antti.akkanen@tuni.fi
  • +358503765099
  • Tampereen yliopisto
  • Laboratoriopalvelut

Marko Happo

laboratoriomestari
  • marko.happo@tuni.fi
  • +358505217357
  • Tampereen yliopisto
  • Laboratoriopalvelut

Ritva Kuisma

laboratoriomestari
  • ritva.kuisma@tuni.fi
  • +358408490302
  • Tampere University
  • Laboratoriopalvelut

Leena Lehtinen

laboratoriomestari
  • leena.m.lehtinen@tuni.fi
  • +358503182480
  • Tampereen yliopisto
  • Laboratoriopalvelut

Niko Levo

erikoislaboratoriomestari
  • niko.levo@tuni.fi
  • +358503014141
  • Tampereen yliopisto
  • Laboratoriopalvelut

Eija Sappinen

laborantti
  • eija.sappinen@tuni.fi
  • +358503014141
  • Tampereen yliopisto
  • Laboratoriopalvelut