Ihmiset - Ortopedia ja traumatologia

Professorit ja tutkimusjohtajat

Ville Mattila, kirurgian, erityisesti ortopedian ja traumatologian professori, ylilääkäri
✉ ville.mattila@tuni.fi
https://researchportal.tuni.fi/en/persons/ville-mattila

Tero Järvinen, anatomian professori, ylilääkäri
✉ tero.jarvinen@tuni.fi
https://researchportal.tuni.fi/en/persons/tero-j%C3%A4rvinen

Tutkimusryhmän johtajat ja dosentit

Marko Neva, LT, dosentti, osastonylilääkäri
✉ marko.neva@pshp.fi
https://researchportal.tuni.fi/en/persons/marko-neva

Antti Launonen, LT, dosentti, osastonylilääkäri
✉ antti.launonen@pshp.fi
https://researchportal.tuni.fi/en/persons/antti-launonen

Heikki Mäenpää, LT, dosentti, ylilääkäri
✉ heikki.maenpaa@pshp.fi
https://researchportal.tuni.fi/en/persons/heikki-m%C3%A4enp%C3%A4%C3%A4

Aleksi Reito, LT, dosentti, erikoistuva lääkäri
✉ aleksi.reito@pshp.fi
https://researchportal.tuni.fi/en/persons/aleksi-reito

Jussi Repo, LT, dosentti, erikoistuva lääkäri
✉ jussi.repo@pshp.fi
https://researchportal.tuni.fi/en/persons/jussi-repo

Post-doc -tutkijat

Piia Suomalainen, LT, apulaisylilääkäri
✉ piia.suomalainen@pshp.fi

Heikki Mäntymäki, LT, apulaisylilääkäri
✉ heikki.mantymaki@pshp.fi

Ville Ponkilainen, LT

Väitöskirjatutkijat

Antti Ylitalo, LL, erikoislääkäri

Nikke Partio, LL, erikoislääkäri

Essi Salonen, LL, erikoislääkäri

Antti Riuttanen, LL, apulaisylilääkäri

Bakir O. Sumrein, LL, erikoislääkäri

Leevi Toivonen, LL, erikoislääkäri

Emma-Liisa Luoma, LL, erikoislääkäri

Maarit Ax, LL, erikoistuva lääkäri

Maria Sipilä, LL, erikoistuva lääkäri

Laura Kärnä, LL, erikoistuva lääkäri

Lauri Raittio, LL

Teemu Hevonkorpi, LL

Timo Rahnel, LL

Vili Palola, LK

Evgenii Brushtein, LL