Yhteystiedot ja tutkijat

Postiosoite: Työelämän tutkimuskeskus, PL 33014 Tampereen yliopisto

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@tuni.fi

Hallinto

Melin Harri
professori (sosiologia), tutkimusjohtaja
Harri.Melin@tuni.fi, LINNA 5065, puh. 050 420 1526

Tutkijaverkosto

Aho Simo
erikoistutkija
Simo.Aho@tuni.fi, LINNA 5085, puh. 050 318 6059

de Bloom Jessica
akatemiatutkija
Jessica.de.Bloom@tuni.fi, LINNA 4057, puh. 050 318 6070

Haapakorpi, Arja
yliopistotutkija
arja.haapakorpi@tuni.fi. LINNA 5094

Hadkhale Kishor
yliopistotutkija
kishor.hadkhale@tuni.fi, ARVO

Heiskanen Tuula
tutkija
Tuula.Heiskanen@uta.fi, LINNA 6020, puh. 050 318 6082

Husso Marita
apulaisprofessori (sosiaalipolitiikka)
marita.husso@tuni.fi

Ilomäki Sakari
tohtoriopiskelija
Sakari.Ilomaki@tuni.fi, LINNA 5109

Jokinen Esa
tutkijatohtori
Esa.Jokinen@tuni.fi, puh. 050 318 6101

Jonker-Hoffrén Paul
tutkijatohtori
Paul.Jonker-Hoffren@tuni.fi, LINNA 5083, puh. 050 437 7206

Järvensivu Anu
yliopistotutkija
Anu.Jarvensivu@tuni.fi, puh. 0407081270

Järvinen Katri-Maria
tutkija
Katri-Maria.Jarvinen@tuni.fi, LINNA 5105, puh. 050 318 7812

K.C. Prakash
tutkija
Prakash.Kc@tuni.fi, ARVO B319, puh. 050 509 9158

Kinnunen Ulla
professori (psykologia)
Ulla.Kinnunen@tuni.fi, LINNA 4060, puh. 040 190 1386

Koistinen Pertti
professori (sosiaalipolitiikka, erit. työpolitiikka)
Pertti.Koistinen@tuni.fi, LINNA 5071, puh. 050 318 6123

Koivunen Tuija
tutkijatohtori
Tuija.Koivunen@tuni.fi, LINNA 5108, puh. 050 318 7674

Kolehmainen Riitta
projektiasiantuntija, kehittäjä

Korvajärvi Päivi
professori emerita (naistutkimus), Paivi.Korvajarvi@tuni.fi
LINNA 6020, puh. 050 318 6133

Krutova Oxana
tutkijatohtori
Oxana.Krutova@tuni.fi, LINNA 5108, puh. 050 431 2534

Kujanpää Miika
tutkija (WRC)
Miika.Kujanpaa@tuni.fi, LINNA 4057, puh. 050 437 7209

Leinonen Minna
tutkijatohtori
Minna.Leinonen@tuni.fi, LINNA 5092, puh. 050 318 6141

Lipiäinen Liudmila
tutkija
Liudmila.Lipiainen@tuni.fi, LINNA 5109, puh. 050 318 6170

Logren Aija
tutkijatohtori
Aija.Logren@tuni.fi, LINNA 5106, puh. 050 318 7110

Mauno Saija
professori (psykologia, alana työ- ja organisaatiopsykologia)
Saija.Mauno@tuni.fi, LINNA 4089, puh. 050 318 6770

Minkkinen Jaana
tutkijatohtori
Jaana.Minkkinen@tuni.fi, LINNA 4089, puh. 050 318 7671

Mustosmäki Armi
tutkijatohtori
armi.mustosmaki@tuni.fi

Mäkiaho Ari
tutkimussihteeri Ari.Makiaho@uta.fi, LINNA 5083, puh. 050 318 6206

Mäkikangas Anne
yliopistonlehtori (psykologia)
Anne.Makikangas@tuni.fi, LINNA 4056, puh. 050 437 7137

Neupane Subas
tutkijatohtori
Subas.Neupane@tuni.fi, ARVO C319, puh. 040 190 9709

Nygård Clas-Håkan
professori (työterveys)
Clas-Hakan.Nygard@tuni.fi, ARVO B340, puh. 050 586 5959

Ojala Satu
tutkijatohtori (sosiaalipolitiikka)
Satu.Ojala@tuni.fi, LINNA 5093, puh. 050 318 6176

Otonkorpi-Lehtoranta Katri
tutkijatohtori
Katri.Otonkorpi-Lehtoranta@tuni.fi, LINNA 5091, puh. 050 318 6179

Peutere Laura
tutkija
Laura.Peutere@tuni.fi

Pyöriä Pasi
yliopistonlehtori (sosiologia)
Pasi.Pyoria@tuni.fi, LINNA 5054, puh. 050 318 6188

Ristimäki Hanna-Leena
tohtoriopiskelija
Hanna-Leena.Ristimaki@tuni.fi, LINNA 5103, puh. 050 318 7673

Ruusuvuori Johanna
professori (sosiaalipsykologia)
Johanna.Ruusuvuori@tuni.fi, LINNA 5068, puh. 050 318 6151

Saari Tiina
tutkijatohtori Tiina.Saari@tuni.fi, LINNA5096

Saloniemi Antti
professori (sosiologia)
Antti.Saloniemi@tuni.fi, PORI 386E, puh. 050 462 7394

Syvänen Sirpa
yliopistotutkija (alana työelämän tutkimus)
Sirpa.Syvanen@tuni.fi, LINNA 5089, puh. 040 190 1315

Strömberg Seija
projektiasiantuntija, kehittäjä

Särkikoski Tuomo
tutkijatohtori
Tuomo.Sarkikoski@tuni.fi, KUMLINGE, puh. 050 318 7692

Tiitinen Sanni
tutkijatohtori
Sanni.Tiitinen@tuni.fi, LINNA 6086, puh. 050 509 9195

Tikkamäki Kati
yliopistotutkija
Kati.Tikkamaki@tuni.fi, LINNA 5104, puh. 040 190 1309

Turja Tuuli
tutkijatohtori
Tuuli.Turja@tuni.fi, LINNA 6084, puh. 050 318 7765

 Virkajärvi Marjukka
marjukka.virkajarvi@tuni.fi